Procházka přiznal nepříjemnosti před zápasem s Pereirou: Trénoval jsem naplno jen 6 dní. Domluví se odveta?Jiří Procházka sice prohrál s Alexem Pereirou, není ale zlomen. Naopak. Působí ještě více motivovaně. Navíc prozradil zajímavé informace, které se týkají jeho přípravy na onen zápas.

Je to už více než týden od největšího zápasu v historii československého MMA. Jiří Procházka se ve slavné Madison Square Garden utkal o titul polotěžké váhy s Alexem Pereirou. Až do konce druhého kola byl tím lepším, Brazilec jej ale ukončil.

Hodně se řešilo, jestli rozhodčí zápas neukončil příliš brzy. Sám moravský samuraj ovšem hned v kleci i poté s několikahodinovým odstupem odmítl, že by rozhodčí Marc Goddard duel zastavil předčasně.

Trenéři Jaroslav Hovězák a Martin Karaivanov však od začátku měli opačný názor. A po návratu domů se k tomuto názoru začal přiklánět i sám Procházka, který mimo jiné začal prozrazovat zajímavé informace.

Hodně se spekuluje, s kým bude mít další zápas a kdy se vrátí. To už sice naznačili jeho trenéři, nyní se ale na toto téma vyjádřil on sám. „Věřím, že v dubnu nebo květnu bych mohl být zpět v kleci,“ prozradil v rozhovoru s Čestmírem Strakatým.

Promluvil také o odvetě s Pereirou: „Uvidíme, jestli se po tom ukončení dokáže domluvit. Já to zkrátka akceptoval. Pak mě to začalo hryzat, že jsem se vyjádřil spíš na fair play notu a slušnost. To je v tomto sportu nutné vyzdvihovat. Přeci jen je to nejčistější soutěž mezi dvěma muži a musí se držet v čistotě kvůli morálce a kodexu. Jinak jsme jen zvířata. Přijde odveta, nebo soupeř, který by mě přiblížil titulu.“

Procházka promluvil o problémech v přípravě

Jak už je všeobecně známo, jen výjimečně proběhne u bojovníků celá přípravě bez problémů a bez zranění. Jít do zápasu 100% zdravý? To není zrovna časté. A potvrzuje se to také v případě moravského samuraje.

Jiří Procházka měl totiž od chvíle, kdy potvrdil zápas, nemalé potíže. „Měli jsme 5 tréninkových týdnů do zápasu, kdy jsem mohl trénovat naplno. Trénoval jsem naplno tak šest dní. Dva týdny vzala nemoc, antibiotika, naraženiny a jiné neduhy. Nastřádalo se to z ničeho nic. Nechápal jsem to,“ nechal se slyšet bývalý král polotěžké váhy UFC.

Jednou mu nateklo ucho, tudíž musel antibiotiky léčit zánět. Posléze si například narazil loket. Prý se toho nastřádalo hodně. Nehledá však výmluvy. Naopak. Problémy podle něj mohl mít i Alex Pereira. BJP jen chtěl lidem přiblížit, jak to zápasníci mívají.

Nyní se ale soustředí plně na svůj návrat. „Nebyl jsem zrozen k tomu, abych prohrával,“ má jasno. Veškerou energii tedy chce přetavit do pozitivna a vrátit se co nejsilnější.

Zdroj: Čestmír Strakatý, UFC, Tapology, YouTubePřejít na článek