OKTAGON 49: Moeil novým šampionem těžké váhy, Engizek si pomalu říká o titulovou šanci, Kalašnik padl. Podívejte se na klíčové momenty turnajeGalavečer Oktagon 49 je za námi. Turnaj v německém Kolíně nad Rýnem nabídl několik rychlých ukončení, stejně tak i výher outsiderů. Sázkaři mohli ve velkém trhat tikety, díky tomu se dá ale bezpochyby říct, že byl turnaj opravdu úspěšný.

Prelims

První zápas a hned rychlé ukončení

Galavečer Oktagon 49 načal souboj Němce Finna Griessmanna se Slovákem Lukáše Eliášem. V prvním kole jsme mohli vidět ze strany Eliáše pokus o takedown, to se mu ale nepovedlo.

Smutnit rozhodně nemusel. Na obou stranách kopy střídaly tvrdé údery a jeden z nich byl přesný. V čase 2:39 trefil bradu, Griessmann padl k zemi a tam jej dokázal Eliáš ve své premiéře v Oktagonu ukončit.

Vítězná premiéra v profesionálech

Druhý zápas obstarali Ivan Klevets s Jakem McHughem. První jmenovaný je sice původem Ukrajinec, avšak trénuje v České republice pod vedením veterána Petra Knížete, který minulý víkend padl ve svém zápase v RFA.

Klevets po necelé půlminutě vzal svého soupeře na zem a po celé první kolo ukazoval, že je v zápase fyzicky silnějším bojovníkem. V poslední minutě prvního kola to byl ale Brit, který se mu dokázal dostat na záda a dělal nemalé potíže.

Druhé kolo jsme mohli sledovat boj na zemi, McHugh navázal na závěr prvního kola a Klevetse si výborně chytil mezi nohy na triangle choke. Nakonec mu tam zůstala jenom hlava a ukrajinský bojovník šel spát. MgHugh si tím pádem připsal svou první profesionální výhru.

Ukončení na anaconda choke

Druhým slovenským zástupcem byl Roman Paulus, který vyzval Arijana Topallaje. Poměrně velkým favoritem byl Paulus, ale tuto roli potvrdit nedokázal. Těžší Topallaj vzal zápas rychle do svých rukou a šel si za ukončením.

Pauluse chytil pod krkem a technikou anaconda choke jej donutil k odklepání. Připsal si tím svou pátou výhru v profesionálním MMA a je dosud neporažený. Přesune se nicméně do lehké váhy, kde bude mít snažší shazování.

Kontrolované vítězství Montagnaca na body

Jorick Montagnac a Steve MacDonald obstarali další zápas v pořadí. Tentokrát jsme nebyli svědky předčasného ukončení a závěr třetího kola se fanouškům nelíbil natolik, že se oba bojovníci dočkali hlasitého pískotu.

Francouz Kanaďana porazil bez potíží a pohled na pravou nohu MacDonalda nebyl zrovna příjemný, jelikož po mnoha kopech hrála několika barvami. Rozhodčí v tom měli jasno, Montagnac vyhrál 3:0 na body.

Zápas plný zvratů

Prelims zakončili Konrad Dyrschka s Thiagem Silvou. Silva dokázal svého soupeře rychle dostat na zem a měl Dyrschku sice na sobě, ale zády. Pohodlně mu tak mohl dávat úder za úderem.

Velké problémy to německému zápasníkovi nedělalo, dostat se ven ale nemohl. Na konci prvního kola se dokázal Dyrschka vzepřít, Brazilec jej ale dokázal překvapit a málem jej ukončil. To se ale nestalo a šlo se do druhého kola.

To nám mnoho nenabídlo, k vidění byl postoj, ale nikoliv vyšší počet úderů. Start třetího kola byl opakem, nedošlo na žádné vyčkávání a Dyrschka byl blízko KO úderu, ale Brazilec se vzepřel a zachránil se.

Svému soupeři poté chytil nohu a najednou byl na koni on. Nakonec ale Dyrschku pustil a ten z vrchní pozice dával úder za úderem. Třetí kolo bez potíží vyhrál a díky tomu se nakonec mohl radovat z vítězství na body.

Hlavní karta

Vyrovnaná bitva skončila na body

Hlavní kartu turnaje Oktagon 49 načali dva bojovníci, které jsme dosud v organizaci neviděli. Dosud neporažený Němec Cihad Akipa si to rozdal s Britem Matthewem Bonnerem, který je ale oproti němu zkušenější.

To potvrdil v prvním kole, když svého soupeře držel na zemi a několikrát jej trefil. Přestřelka ve druhém kole taktéž vítěze neurčila a šlo se do třetího. V tom hned zkraje dokázal Bonner Akipu přesně trefit a zdálo se, že si půjde pro ukončení.

Němec se ale dokázal vzpamatovat a nakonec se dostal až do bodového rozhodnutí. Ani to mu ale nestačilo a vítězem se stal Bonner, který mu uštědřil první porážku v rámci profi MMA kariéry.

Jediný Čech na kartě turnaje Oktagon 49 padl

Andrej Kalašnik v roli alter ega Vagabunda nastoupil do zápasu s Niklasem Stoltzem, který naposledy zápasil pod hlavičkou UFC. Svého soupeře jediný Čech na kartě několikrát natrefoval, Stolze ale působil, jako by to snad ani necítil.

Naopak využil skulinku a Kalašnika tvrdě trefil. Ten okamžitě bezvládně padl na pletivo a později i na zem. Sudí zápas správně ukončil, ačkoliv se Kalašnik zlobil. Po zhlédnutí záběrů ze zápasů ale celou situaci dozajista pochopí.

Atraktivní štípaná skončila odklepáním

Denis Ilbay při nástupu zvedl rozezpíval domácí publikum, jakmile ale vstoupil do klece, přepnul se do role zabijáka. Corey Fry od něj schytal spoustu ran a sám musel být překvapený z toho, jak do něj jeho soupeř vlétl.

Sám Fry ale taktéž dokázal Ilbaye několikrát trefit a nakonec jej dostal na zem. Tam byl vynikající a i když se Ilbay dokázal bránit, nakonec musel odklepat a připsal si porážku, po které publikum zcela ztichlo.

Engizek si řekl o titulový zápas

Největším favoritem celé karty byl Kerim Engizek, který devět let neprohrál. Důvodem kurzů je ale soupeř Adam Horváth, který naskočil na poslední chvíli místo Ahmeda Samiho, jenž nedostal víza.

Kandidát na dalšího titulového vyzyvatele si pohlídal útoky svého soupeře a dle očekávání si došel pro vítězství v prvním kole, když Horvátha tvrdou ranou poslal k zemi, kde musel zasáhnout rozhodčí.

Engizek si touto výhrou dost možná řekl o titulový zápas ve střední váze. Pravděpodobně k tomu ale potřebuje ještě jednu výhru, další zápas má naplánovaný na únorový turnaj ve Oberhausenu.

Miláček publika padl na body

Miláček německého publika šel do souboje s Apollem Silvou v roli outsidera, ale snažil se být aktivní. První kolo prohrál na zemi a ačkoliv se ve druhém zvedl, Brazilec jej opět dostal na zem, tentokrát tvrdým úderem.

Ve třetím kole se role obrátily a byl to Eckerlin, který dostal svého soupeře na zem. Poslední minuta nabídla přestřelku v postoji, ve které Eckerlin dostal jednu ránu a Apollo si zápas pohlídal do bodového rozhodnutí.

Nebylo překvapením, že se nakonec stal vítězem, což fanoušci v hale nenesli zrovna lehce. Eckerlin předvedl dobrý výkon, tentokrát to ale zkrátka bylo málo.

Oktagon má nového šampiona

O pás šampiona těžké váhy organizace Oktagon MMA se utkali Hatef Moeil s Lazarem Todevem. Favoritem byl první jmenovaný, první kolo nám toho ale mnoho neukázalo. Oba byli opatrní a nechtěli nic uspěchat.

Druhé kolo bylo aktivnější, ale opět pořádně vyrovnané. Sledovali jsme bitvu v postoji a i když některé údery byly tvrdé, nemířily přesně tam, kde byly potřeba.

Ve třetím kole se snažil Moeil stupňovat své tempo a Todeva několikrát trefil. I on se ale jen nebránil, jedním low kickem na chvíli Hatefa dokázal zaskočit.

Bulhar si musel uvědomovat, že na body nevede a ve čtvrtém kole potřebuje zabrat. Aktivnější ale stále nebyl a spíše čekal na to, zda Moeil neudělá nějakou chybu.

To se v závěru předposledního kola stalo a kopem do nohy Moeila opět znejistil. Na nohách už nepůsobil tak dobře a to byla šance pro Todeva zvrátit výsledek.

Moeil se ale rozhodně nevzdával a několikrát Todeva natrefoval. Ten jeho útok přežil, sám měl ale poté natolik nateklé oko natolik, že se mohl obávat ukončení ze strany doktora.

Rozhodčí nechtěl do jejich souboje zasahovat a nechal zápas dojít do bodového rozhodnutí. Panovalo pořádné napětí, nakonec se ale stal vítězem a novým šampionem těžké váhy Moeil 3:0 na body.

Zdroj: Oktagon MMA

Přejít na článek