Vítěz Love Islandu chce do klece MMA


Vítěz Love Islandu chce do klece MMA

foto: IAF, se souhlasem/Kryštof Novák

ROZHOVOR: Seděli u tří stolů a po většinu času pozorně sledovali dění v kleci. Kdo? Velká část letošních, ale také loňských účastníků reality show Love Island. „Moc se mi to tady líbilo, je to sice menší, ale příjemná organizace a hodně zajímavé zápasy,“ usmívala se 25letá Petra Beníšková, která se ale do hlubšího rozboru pouštět nechtěla. Zastoupil ji ale muž na slovo vzatý, Kryštof Novák.

Vítěz loňské série reality show (spolu s Denisou Valovou) si galavečer RFA vs. IAF: Special Title Night náležitě užíval. Z toho, jak napjatě sledoval dění v kleci, a to i během rozhovoru, bylo cítit, že jej svět bojových sportů pohltil. „Až dám dohromady poraněné koleno, chtěl bych zkusit skutečné, reálné boje. Klidně i pod hlavičkou IAF, nebo RFA, pokud by měli zájem,“ prohlásil.

Jak hodnotíš společný galavečer RFA vs. IAF coby člověk, který už má za sebou podobné zkušenosti?

Jedním slovem pecka, event se hodně povedl. Za mě klobouk dolů před fightcard, všechny zápasy byly super.

Dá se večer srovnat s tím, co jsi zažil?

Rozhodně ne. Kluci jsou profíci, já jsem influencer, i když to slovo nesnáším. Já jsem byl v kleci s Adamem Raiterem a s Tomášem Chlupem, kdy to netrvalo ani minutu. A pak s Lukášem Konečným, kde šlo o boxerskou exhibici, takže tohle se absolutně srovnávat nedá. Před kluky absolutně smekám.

A budeš v bojových sportech ty sám pokračovat?
Určitě bych rád, ale už dva měsíce řeším problémy s kolenem, vlastně od toho zápasu s Lukášem Konečným. Jakmile se dám dohromady, rád bych se připravil na další souboj.

Influncerská scéna?

Neříkám úplně, že ne. Jedno, dvě jména tam jsou, ale chci jít výš, chci bojovat s profíky, pokud by se něco naskytlo na IAF nebo přijde nabídka od RFA, určitě bych neřekl ne. Pokud se budu moct připravit, jsem přesvědčený, že dovedu předvést kvalitní výkon.

Mluvíš o postojových disciplínách? Nebo myslíš taky MMA?

Obojí. Je mi jedno, co to bude. Samozřejmě se lépe cítím v postoji, ale chci se učit bojovat na zemi, takže je mi to jedno.

Kde trénuješ?

Dokud jsem byl v Praze, tak domácím gymem byla Gorila a na postoj jsem chodil do X Gymu. Jelikož jsem se ale přestěhoval do Brna, což raději nebudeme komentovat (směje se), tak jsem si musel najít místo tam. A začal jsem se připravovat u Jaroslava Hovězáka v 119MMA, což je nový gym, který před pár týdny otevřel.

blank

Kryštof Novák. Foto: IAF, se svolením

Co máš s kolenem?

Ono se to táhne, mimo jiné právě kvůli tomu stěhování do Brna. Když jsem byl tady v Praze na fyziu, tak tam mi řekli, že pohyblivostí vypadá koleno v pohodě, ale na pohled v pohodě není. Takže jsem se objednal k ortopedovi, kterého mi doporučil Jarda Hovězák, ale pořád čekám na termín.

To koleno je pořád lepší a lepší, ale stejně si nejsem jistý, že pokud bych do něj dostal ránu, zda by vydrželo a nebyl by problém zpátky. A já nechci jít do přípravy s takovou jakoby Achillovou patou. Štve mě to i s ohledem na ten souboj s Lukášem Konečným. Protože vím, že kdybych byl stoprocentní, předvedl bych daleko lepší výkon. Dostal bych stejně, ale z mé strany by to bylo lepší. Pocitově.

Spíš bys dostal více…

To je asi pravda. (směje se) Ale mě by to nevadilo, já bych do toho šel po hlavě. Vím, že mi žebra nešetřil, také jsem je dobře dva týdny ještě cítil, ale to mi nevadí. Naopak. Opravdu se těším, až budu opět v kleci nebo ringu. Když jsem tady na tom eventu, vidím ty nástupy, zápasy, tak mi to strašně chybí.

Slovo influencer nemáš rád, ale co ty a organizace, které se na podobné věci specializují (Clash of the Stars a RedFace)? A jak vnímáš rozdíl mezi nimi a organizacemi, kde bojují skuteční zápasníci?

Za tuhle otázku jsem strašně rád. Měl jsem zápas v Clashi, měl jsem zápas v RedFace. Clash byl po organizační stránce skvělý, ale to, jaký dělají bizár, je pro mě už moc. Jediný zápas, nad kterým bych u nich uvažoval, je s někým, kdo to už opravdu umí. Třeba titulový souboj s Dynamem ve střední váze. Zápas s ním by mě bavil, nikdo jiný mě tam nezajímá. Není tam nikdo, z koho bych si měl nadělat do kalhot, kdo by mi za to stál.

Co se týče RedFace, šel jsem do toho skrze jejich ideu – propojit profesionály, amatéry a influencerskou scénu. První event tomu nasvědčoval, ale už druhý a následné pokračování? Omlouvám se organizaci RedFace, ale už s nimi nechci mít nic společného, protože to, kam se to ubírá, se mi vůbec nelíbí a nechci s tím být spojovaný. Jsem typ na skutečné zápasy, ne ty blbosti okolo.

Myslíš naaranžované bitky na tiskovkách a další věci?

Přesně, tohle není nic pro mě. My jsme to s Adamem zkusili, chtěli jsme upozornit na jistý problém, ale nesetkalo se to úplně s pochopením. Nelituji toho. Ty kraviny – házet na sebe židle, skákat po sobě, to fakt ne. Já mám ke svému soupeři respekt, chci se s ním popasovat. O to mi jde. O tom by ten sport měl být.

V kontextu toho, co říkáš, nejsou Clash i RedFace trošku degradace bojových sportů?

Určitě ano. Byl jsem vždy silně proti tomu. Jde o to, že Clash prostě nelze brát vážně, nedá se to srovnávat s IAF, RFA, GCF, Oktagonem, KSW a podobně. To je úplně jiná cesta, jiný směr. Clash je show, ano degraduje to ten sport, ale pokud je člověk alespoň trošku inteligentní, tak musí vidět a vědět, že to nemá se skutečným zápasením nic společného. Je samozřejmě otázkou, kolik takových lidí bohužel dneska je.


Přejít na článek