Jeden z největších talentů domácí scény promluvil: Když chceš někomu ubližovat, potřebuješ k tomu mít specifický vztahblank

Český bojovník MMA Adam Król se vrací do boje. Po skvělém vystoupení na RFA 10 před domácím publikem v Havířově se 25. listopadu objeví i na kartě RFA 13 v Budapešti. Perla na Dunaji bude hostit druhý turnaj druhé největší organizace MMA v České republice a na Slovensku.

Specifický vztah k ubližování

Bojová umění nejsou pro každého. Zápasníci jdou do zápasu s tím, že pokud chtějí být v kleci úspěšní, musí soupeřovi co nejvíce ublížit. Mnozí zápasníci s tím však mají psychologický problém.

„Mou prioritou je MMA a chci to v něm dotáhnout co nejdál. Například UFC by mě rozhodně neurazilo. Chci být nejlepší na světě ve své váhové kategorii. Miluju zápasení a všechno kolem něj, třeba ty poslední chvíle před zápasem, kdy vím, že se do něj dostanu.

Ten tlak na hrudi, těžké dýchání, atmosféru, ať už lidé fandí, nebo bučí, stres atd. Tohle všechno miluju už od dětství. Ale když někomu ubližujete, musíte k tomu mít specifický vztah. Není to jen tak ledajaké břemeno, vyžaduje to hodně úsilí a cviku,“ řekl Adam Król pro RFA.

12hodinové směny v práci

Bohužel jen hrstka bojovníků MMA v České republice a na Slovensku se dokáže bojovými sporty uživit. Bojovníci, kteří začínají svou kariéru mezi profesionály, musí pracovat vedle MMA.

„Chodím do práce, kde jsem 10-12 hodin denně, a když můžu, tak jednou až dvakrát denně trénuji. Nemám moc volného času. Potřebuju se maximálně vyspat a druhý den restartovat, ale sem tam, když mám čas, se ten rank v mobilním PUBG neudělá sám, že ne?“ řekl s humorem.

Na bojových uměních se Królovi nejvíce líbí, že v případě individuálního sportu vám žádný spoluhráč neprohraje zápas. „Od plenek jsem dělal všechny možné sporty, ale MMA mě uchvátilo, protože když se zavře klec, jste tam jen vy a váš soupeř , takže vám nikdo jiný nemůže nic pokazit. Když prohraju zápas, je to moje chyba a nikoho jiného.

Vždycky jsem chtěl být alfa a neustále dokazovat své kvality. Teď se chci zlepšovat a kosit všechny kvalitní bojovníky ve své váhové kategorii, kde je nabito. Pěkně jednoho po druhém, a tak se uspokojím, když vím, že není nikdo lepší než já, ať se děje, co se děje,“ prozradil své ambice.

Návrat do klece

Nyní se Król chystá na zápas na kartě RFA 13 v maďarském hlavním městě. „Celkově jsem zvyklý bojovat v zahraničí stejně jako doma. Bude lepší, když na mě budou bučet, přece jen bude na soupeře větší tlak, když bude doma, a určitě nebude chtít prohrát.

Zápas pak bude o to vyhrocenější a atraktivnější pro diváky. Samozřejmě tam jedu vyhrát, ne jen udělat pěkný zápas,“ řekl před zápasem RFA 13. Duel se uskuteční 25. listopadu.

Zdroj: RFAPřejít na článek

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.