Skvělá, avšak hořká zpráva. Nejlepší rozhodčí světa se ukáže na turnaji OKTAGON 49, nedávno byl pod palbou za ukončení duelu Procházkyblank

Oktagon se v sobotu představí v Kolíně nad Rýnem. V německém městě se tak uskuteční největší MMA turnaj v historii celé země, minimálně z pohledu návštěvnosti. Zúčastní se jej i nejlepší rozhodčí planety, což je skvělá i hořká zpráva současně.

Už v sobotu se uskuteční galavečer OKTAGON 49. Československá organizace posouvá svou expanzi na německý trh na zcela novou úroveň. Dosud pořádala eventy ve skromnějších halách s kapacitou v rozmezí 7 až 13 tisíc míst.

Nyní si vzala velké sousto a bez potíží jej zvládne. Lanxess Aréna v Kolíně nad Rýnem má kapacitu 20 tisíc míst a až na pár stovek lístků, které jsou k mání, je vesměs vyprodáno.

Jedná se o velký úspěch. Minimálně z hlediska návštěvnosti se jedná o největší turnaj v historii Německa. Oktagon tak strčí do kapsy i slavné UFC, které mělo v Německu nejvyšší návštěvu 12 854 diváků v roce 2009.

Naposledy UFC zavítalo do Německa v roce 2018 a do haly v Hamburku nepřišlo ani 8 tisíc fanoušků. Zkrátka vynikající počin československé organizace. A aby toho nebylo málo, na turnaji uvidíme ještě jedno nej.

Nejlepší rozhodčí světa se objeví na galavečeru OKTAGON 49

OKTAGON 49 nabídne několik skvělých zápasů. Jedním z taháků bude duel Eckerlin vs. Apollo, za zmínku stojí i souboj Kalašnik vs. Stolze. Celkově se jedná o zajímavou kartu. Hlavní duel ale konečně po letech rozhodně o tom, kdo je nejděsivější muž organizace.

O titul těžké váhy se totiž utkají Hatef Moeil a Lazar Todev. Právě tento duel bude přímo v kleci řídit dlouhodobě nejlepší rozhodčí světa Marc Goddard, který se pravidelně objevuje na akcích UFC či KSW.

Skvělá zpráva však má hořkou pachuť. Před týdnem to byl totiž právě Goddard, kdo rozhodoval v kleci zápas Procházka vs. Pereira na akci UFC 295. Nejen u československých fanoušků si tedy poměrně pošramotil reputaci.

Jako nejlepšího rozhodčího vidí Goddarda i známí sudí Pavel Touš a Jan Voborník. Oba se těšili, až oznámí, že se objeví na Oktagonu. „A vyšlo nám to na tenhle nejvíc nesmyslný event v souvislosti s tím, co koluje na sítích a co znásilňovalo internet celý minulý týden,“ vyjádřili se oba rozhodčí v podcastu MMA Letem světem.

Touš ani Voborník se s rozhodnutím Goddarda úplně neshodují, byť připouští, že nejsou úplně nestranní. Mají však jasný argument: „Zůstává tam to „možná“. To by v titulových zápasech být nemělo.“

A co na to Ondřej Novotný? „Nedaří se mu poslední zápasy. Jsme zvědaví, co předvede tady.“

Zdroj: MMA Letem světem, YouTubePřejít na článek

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.