Přiznání, že byl mimo? Procházka to jen nešťastně formuloval, má jasno jeho trenér. Příští týden bude jednat o dalším souboji, kdo bude soupeř?blank

Jiří Procházka za sebou má jeden z největších zápasů v kariéře. Bohužel jej prohrál a neustále se diskutuje o správnosti ukončení souboje. V kleci i ve svém vyjádření BJP říkal, že rozhodčí Marc Goddard učinil správné rozhodnutí. Po návratu domů ale on i jeho trenéři zaujali jiný postoj. Kdo bude dalším soupeřem moravského samuraje?

Karaivanov už má v hlavě plán

Je to už téměř týden. Emoce už sice tak nějak vychladly. Prohra největší hvězdy československé MMA scény ale stále mrzí a bolí. O to víc, že se stále řeší kontroverzní ukončení zápasu.

Jiří Procházka byl ve druhém kole ukončen Alexem Pereirou. Hned po zápase se ještě v kleci zastal Marca Goddarda, který dle BJP rozhodl správně. Stejné vyjádření poskytl moravský samuraj také na sociálních sítích s několikahodinovým odstupem.

Zatímco jeho trenéři Jaroslav Hovězák a Martin Karaivanov byli od začátku přesvědčeni, že zápas byl ukončen příliš brzy, Procházka tento názor vyjádřil až po návratu domů. Nyní už se však moravský samuraj vrátil do tréninku a řeší se, co bude dál.

Nabízí se hned několik možných scénářů. Ty se budou odvíjet mimo jiné od toho, kdy BJP bude moci a chtít bojovat. Trenér Karaivanov v rozhovoru pro YouTube kanál MAXMMA prozradil, jak to celé bude.

„Už se mi v hlavě rodí plán. Příští týden o tom budeme jednat. Rád bych prozradil jméno, ale nechci to vytahovat. Musíme to vykomunikovat. Cíl je nastoupit do zápasu co nejdřív. Ta divize rozebraná, takže budeme řešit datum i soupeře. Nechceme čekat třičtvrtě roku na zápas. Chceme v příštím roce zvládnout dva nebo tři zápasy,“ má jasno Karaivanov.

„Jiří je v laufu, není zlomený. Naopak. Má obrovskou motivaci. Chce trénovat, chce titul co nejdříve nazpět. Z toho vychází jediná věc. Jít do zápasu co nejdřív. Porvat se s lidmi, co budou stát v cestě. Jirka říkal, že je mu jedno, kdo to bude, a ať to připravíme,“ dodal.

Procházka slova o tom, že byl mimo, nešťastně formuloval

I nyní je Martin Karaivanov toho názoru, že k ukončení zápasu došlo příliš brzy. Důvodů má hned několik. Jedinečný turnaj, Madison Square Garden, zápas o titul… Ale bohužel se to změnit nedá.

„Chápu, že se člověk může upísknout. Jiří říkal, že byl mimo, ale on to nešťastně formuloval. Asi byl lehce mimo z těch loktů, ale ve kterém zápase on nebyl lehce mimo? Z fotek je vidět, že jak padá, tak už Pereiru vnímá. Sám mi to potvrdil. Byl při vědomí. Ukončení bylo unáhlené. Když vidíš několik zápasů z tohoto roku, tak tam ta ukončení jsou později, a to se nejednalo o nějaké hlavní a titulové zápasy,“ říká Karaivanov.

Jiří Procházka však prohru akceptuje, stejně tak jeho tým. Nechtějí fňukat, pouze konstatují. Nehodlávají to dále rozmazávat. Prý by to ale mohlo dopadnout jinak, kdyby BJP dostal více času.

Taktika pak byla podle kouče moravského samuraje jasná. Nechodit se s Pereirou přebíjet: „Byla potřeba ho vyfintovat. Zapracovali jsme na zemi, takže dostat ho i tam a tam ho uválet, ubombit a nebát se toho. Donutit ho ustupovat, vytvářet vlastní scénář a nepustit ho k jeho hře.“

Při ukončení, které Pereira doručil, pak podle všeho udělal Procházka chybu. Prý se jednalo o nacvičenou situaci, při níž měl BJP naznačit overhand a jít pro takedown. Jenže dle Karaivanova byl hrr, cítil převahu a stal se ideálním terčem na Brazilcův kontr.

Zdroj: GnP, MAXMMA, YouTubePřejít na článek

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.