VIDEO: Bitva Fury vs. Usyk má své datum! Nejděsivější muži planety se střetli tváří v tvář, doručili agresivní staredown a museli je oddělovatUž se to blíží! Oleksandr Usyk se skutečně dočká bitvy s Tysonem Furym. Oznámení sice padlo už dříve, nyní ale konečně víme datum, kdy se tak stane, a kromě toho jsme se dočkali i ostrého staredownu.

Oba poměrně nedávno bojovali, výhra obou byla poměrně kontroverzní. Zatímco Oleksandr Usyk dokázal knokautovat na konci srpna knokautovat Daniela Duboise, tak Tyson Fury v říjnu porazil na body Francise Ngannou.

V případě Usyka byl zápas jednostrannou záležitostí. Až na jeden moment. V pátém kole totiž Dubois trefil Ukrajince na spodek a šampion šel k zemi. Úder byl uznán jako pod pás, tudíž se pokračovalo v zápase, který posléze Usyk ovládl.

To Furyho pro změnu zaskočil bývalý král těžké váhy UFC. Ngannou nikdy v životě neměl boxerský zápas. Byl ohromně podceňován. O to více překvapil nejen Furyho, ale celý svět. Došel na body, ve třetím kole poslal Furyho k zemi. Pro veřejnost byl vítězem Ngannou, na split decision ovšem vyhrál Fury.

Ještě před zápasem Fury vs. Ngannou bylo oznámeno, že se Angličan utká s Usykem. Nevědělo se však, kdy se tak stane. Usyk se na zápas byl podívat osobně. Bývalému králi UFC vzkazoval, aby Furymu příliš neublížil, aby mohlo k jejich zápasu dojít co nejdříve.

Nyní už ale víme datum i místo konání. Duel Fury vs. Usyk se uskuteční 17. února v Saúdské Arábii, konkrétně v Rijádu.

Fury a Usyk se utkají o sjednocení titulů

Tyson Fury a Oleksandr Usyk jsou neporažení šampioni. Angličan má bilanci 34-0-1, Ukrajinec se pyšní bilancí 21-0. Zatímco Usyk drží pás organizací WBA, WBO a IBF, Fury je králem WBC.

Vítěz tohoto duelu se stane vůbec prvním nezpochybnitelným králem těžké váhy v éře čtyř pásů. Posledním mužem, který nasbíral všechny pásy, byl v roce 1999 Lennox Lewis, jenž držel tituly WBC, WBA a IBF.

Ve čtvrtek večer došlo i ke staredownu. Ten byl nejen intenzivní, ale také agresivní. Oba borce od sebe museli oddělovat. Usyk si od Furyho vyslechl, že bude knokautová. Jeho promotér Alexandr Krassyuk a manažer Egis Klimas prý budou jeho poslíčci.

Zdroj: Twitter, Queensberry, BBCPřejít na článek