Niklas Stolze prožil těžké časy a vrací se do Oktagonu: Miluju české fanoušky, za návrat jsem vděčný. Promluvil o UFC i trénování s McGregoremblank

Velký návrat. Niklas Stolze se už v sobotu 18. listopadu vrátí do klece Oktagonu, zpět jej po pěti letech přivítá Andrej Kalašnik. Německý veterán UFC promluvil v rozhovoru pro Ruik nejen o svém nadcházejícím souboji, ale také právě o štaci v UFC či trénování s Conorem McGregorem.

Niklas Stolze je vděčný za návrat do Oktagonu

Psal se rok 2018. Na Štvanici se představil německý talent Niklas Stolze, který na galavečeru OKTAGON 7 porazil Jana Janku. Posléze měl bojovat ještě s Gáborem Borárosem, na to ale nikdy nedošlo.

Green Mask poté zamířil do UFC, odkud se nyní vrací zpět do Oktagonu. „Jsem šťastný a vděčný za příležitost znovu spolupracovat s Oktagonem,“ přiznává v rozhovoru pro Ruik.

Od jeho jediného duelu v Oktagonu se toho v organizaci hodně změnilo. Dnes se jedná o evropskou špičku. To ale německého bojovníka nijak nepřekvapuje: „Už tehdy bylo vše skvěle naplánované. Vážení bylo úžasné, vše bylo profesionální. S trenérem jsme se už tehdy shodovali, že to bude brzy ještě větší organizace. Vzestup Oktagonu byl jen otázkou času. Počíná si skvěle ve všech směrech.“

Stolze se svým jediným zápasem v organizaci výrazně zapsal do paměti fanoušků. Ti na své oblíbence jen tak nezapomínají a Němec se stal jedním z nich. Například Ondřej Novotný musel i roky po odchodu nyní 30letého bojovníka čelit v podcastu MMA Letem světem otázkám, jestli se Niklas vrátí.

„Je to šílené. Miluju MMA fanoušky z České republiky. Váží si dobrých bojovníků a to se mi opravdu hodně líbí. Na to, kolik se jich se mnou fotilo po zápase s Jankou, nikdy nezapomenu,“ vyjádřil se na adresu fanoušků Oktagonu.

Oktagon se ale o té doby hodně rozrostl, pro mnoho fanoušků bude dost možná neznámou tváří. „Musejí mě sledovat. Tohle bude moje představení. Nechci moc mluvit. Miluju trashtalk, miluju show, ale vše je to jen byznys,“ vzkazuje.

UFC? Těžké časy, ale i pozitiva

Niklas Stolze se podíval také do UFC. V letech 2020 až 2022 absolvoval tři zápasy, nasbíral tři prohry.

„Byly to těžké časy, navíc uprostřed pandemie koronaviru. Moji soupeři byli na vysoké úrovni. Debut jsem si připsal na osmidenní short-notice, z toho jsem šest dní strávil v karanténě. Přesto ničeho nelituju. Bojovat v UFC byl jeden z nejlepších pocitů. Teď je ale rok 2023, jsem v Oktagonu a měli bychom mluvit o Oktagonu,“ zavzpomínal 30letý Němec.

Navzdory třem porážkám si z angažmá v UFC dokázal odnést i pozitiva: „Potkal jsem se s Donaldem Cowboyem Cerronem, který se stal mým přítelem na celý život, pravděpodobně i nejlepším. Navázal jsem několik významných kontaktů v USA a moje značka i moje jméno se zviditelnily, takže to vše bylo dobré.“

A že má na kontě tři prohry a rok a půl nebojoval, což mohlo být i finančně nelehké? „To je zkrátka život. Musíte se přes to přenést. Jsem profesionální MMA bojovník od roku 2014. Už od roku 2012 trénuju na plný úvazek, před tím jsem dělal kickbox. V UFC jsem si sice moc nevydělal, ale bylo to dost. Víc než za celou kariéru dohromady.“

„Teď se musím posunout. Vybudoval jsem vlastní malý podnik TCG a jak jsem už zmiňoval, v USA i v Německu jsem po vstupu do UFC nasbíral hodně kontaktů. A nadále trénuju naplno, snažím se zlepšit a zápas je zápas, ať už v UFC nebo v Oktagonu,“ říká Green Mask.

Návrat do Oktagonu pro něj pak byl jasnou volbou: „Měl jsem hodně možností, ale chtěl jsem se brzy vrátit do akce. Oktagon byl nejlepší možností. Bohužel i kvůli mým zraněním to nějakou chvíli do mého návratu trvalo.“

Stolze se konkurence v Oktagonu neobává

Niklas Stolze za sebou sice má štaci v UFC, návrat do Oktagonu ale nebude úplně snadný. Bojuje totiž ve welteru, nejnabitější váze v organizaci. Hned na úvod jej při galavečeru OKTAGON 49 přivítá zpět Andrej Kalašnik, jenž naposledy pořádně potrápil hvězdného Louise Glismanna.

Sám Stolze ale nemá nějaké cíle, sny. Chce jít od zápasu k zápasu. Nechce ani nikoho vyzývat. „Budu bojovat s Kalašnikem a chci předvést skvělý výkon. Pak mě Ondřej Novotný možná umístí do top 5, nebo alespoň top 10, a uvidíme, co bude dál.“

Na konkurenci pak příliš nehledí. „Když jsem šel do UFC, také jsem byl ve welteru. Debut jsem si odbyl s Ramazanem Emeevem, bývalým šampionem M1, byl blízko top 15 v UFC. Šampionem byl Kamaru Usman, dvojka Colby Covington, dále tam byli Thompson či Burns. Ve stejný večer se mnou debutoval Khamzat Chimaev, také děsivý bojovník. V Oktagonu jsou skvělí zápasníci, ale nemyslím si, že by tu byla větší konkurence,“ má jasno Němec.

McGregor se změnil, Kalašnik je vtipálek

Po fyzické i psychické stránce se dle svých slov cítí Niklas Stolze před zápasem skvěle. Duel s Andrejem Kalašnikem proběhne v Kolíně nad Rýnem. Green Mask bude doma. „Bude to šílené, očekávám velkou podporu,“ hlásí.

A že ukrajinský Moravák trénuje ve stejném gymu jako Jiří Procházka? „Když řeknu, že jsem velký fanoušek Alexe Pereiry, tak je to dobře, že?“ vtipkuje Stolze. „Myslím, že Andrej si proti Glismannovi vedl skvěle. Za to, že jste si vedli dobře, si ale nezasloužíte můj respekt. Musíte předvést pekelný výkon, jinak mě to nezajímá,“ dodává.

Kalašnik mimochodem před duelem zveřejnil sebepropagační video, které pobavilo fanoušky. A pobavilo i jeho německého soupeře: „Vypadalo opravdu srandovně, jen jsem bohužel nerozuměl poslední části. Celkově ale Andrej působí jako zábavný chlapík.“

Co od zápasu čekat, toť otázka. Nicméně Stolze byl dlouho velkým fanouškem Conora McGregora, s nímž byl ve stejném gymu při přípravách na jeho zápasy s José Aldem a Natem Diaem: „Trénovali jsme spolu, byl jsem v jeho gymu, byly to skvělé časy. Ale nebyl jsem nějak zásadní součástí jeho týmu.“

„Teď už ale nejsem jeho velký fanoušek. V těch časech, kdy jsme spolu trénovali, tomu tak bylo, jenže se opravdu drasticky změnil. Naše energie už nejsou na stejné vlně. Ano, uznávám ho za to, co udělal pro sebe i pro sport jako takový. Ale já už vyrostl. Už nejsem Niklas z let 2016 nebo 2017. Nehodlám se chovat hloupě,“ uzavřel rozhovor Stolze.

Zdroj: RuikPřejít na článek

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.