Procházka se po prohře propadá žebříčky UFC! Stále se ale drží v elitní patnáctce napříč vahamiJiří Procházka nezvládl víkendový souboj s Alexem Pereirou a propadl se tím pádem žebříčky. V rámci své váhy naštěstí pouze o jednu příčku a pokud vyhraje další zápas, měl by opět jít o titul. Posun zaznamenal i v P4P, avšak naštěstí zatím nevypadl úplně.

Jiří Procházka v neděli v ranních hodinách našeho času bohužel nezvládl svůj druhý titulový zápas. Na galavečeru UFC 295 nedokázal vybojovat titul šampiona polotěžké váhy, když padl s Brazilcem Alexem Pereirou.

Procházka sice ovládl první kolo a i ze startu toho druhého nadělal svému soupeři velké problémy, Pereira ale těžké chvíle přežil a nachytal českého samuraje drtivým levým hákem.

Následovaly tvrdé údery loktem, po kterých rozhodčí Marc Goddard ukončil zápas. Verdikt sudího vyvolal ve světě MMA obrovskou vlnu diskuzí, zda Goddard neukončil zápas předčasně.

Jiří Procházka ale zachoval chladnou hlavu a porážku přijal se ctí. Navíc nemusí smutnit z hlediska financí, jelikož si vydělal pořádný balík.

Dle serveru MMA Salaries vydělal okolo 882 tisíc amerických dolarů (v přepočtu více než 20 milionů Kč). Uvedená suma se skládá ze základního platu, nákupu a podílu z PPV a sponzorství.

Procházka se propadl žebříčky

Porážka s Pereirou se pochopitelně zapsala i do žebříčků UFC. V polotěžké divizi se nyní nachází na druhé příčce, ta první patří Jamahalu Hillovi.

Na špici je pochopitelně Pereira, který drží titul. Posun se mu nevyhnul ani v P4P, což je žebříček napříč všemi vahami. V tom aktuálně vede Islam Makhachev.

Procházka se propadl o dvě příčky a aktuálně mu náleží 15. pozice, což je zároveň poslední, která se v tomto žebříčku uvádí. Je ale otázkou, zda z něj ještě nevypadne po dalších turnajích.

Zdroj: UFCPřejít na článek