Procházka mění názor? Rozhodčí to neměl ukončovat dříve než bych byl totálně out. Věřím, že bych to ještě otočilJiří Procházka bezprostředně po prohře v kleci řekl, že rozhodčí ukončil zápas dobře. Nyní už pochopitelně inkriminovaný moment viděl a jeho názor se trochu pozměnil. Co k tomu řekl?

Na turnaji UFC 295 jsme viděli i titulový souboj Jiřího Procházky s Alexem Pereirou. Mírným favoritem byl český zápasník, první kolo ale ukázalo vyrovnanou bitvu.

Je otázkou, kdo jej vyhrál, odborníci si taktéž nebyli zcela jistí. V tom druhém se ale Procházkovi dařilo více a dokázal jej několikrát dobře trefit.

Když se ale pokusil nahnat Brazilce k pletivu, chytil dvě rány do obličeje a po té druhé se skácel k zemi. Situaci se ještě snažil zachránit, ale inkasoval další údery a když se nad něj Pereira dostal, rozhodčí zápas ukončil.

O tom, zda to bylo dobré rozhodnutí, se stále polemizuje a názory se různí. Sám Joe Rogan se Procházky po prohře vyptával, jak celou situaci viděl. Ten se ale nijak nevymlouval a slíbil fanouškům návrat v silnější podobě.

„Já si myslím, že to nakonec bylo dobré rozhodnutí. Byl jsem vypnutý, ale ten kdo mě zná, ví, že nikdy nepřestanu bojovat. Moje tělo jelo dál.

Ale to je už jedno, pro mě je to velké upozornění. Budu na tom pracovat a vrátím se silnější, než kdy jindy. Děkuji všem za tenhle zápas. Já se vrátím!“ řekl hned v kleci po porážce.

Procházka změnil názor

Od zápasu již uběhlo několik dní a Procházka bezpochyby zápas a inkriminovaný moment viděl na videu. I proto se zřejmě rozhodl svůj názor na rychlé ukončení pozměnit a i dle něj sudí mohl ještě počkat.

„Rozhodčí do toho mohl vstoupit maximálně nejdříve až tak za dvě, tři, čtyři sekundy potom, co to ukončil. Vím ze své podstaty, že v zápase dokážu zvrátit sebehorší situaci.

Právě proto a se znalostí této informace, ten rozhodčí to ukončovat neměl dříve než bych byl totálně out a soupeř by do mě mlátil jak do mrtvoly. Tehdy to může zastavit. Věřím, že bych to ještě otočil. Udělal jsem chybu a zaplatil za ní. To je vše,“ řekl v rozhovoru pro Kaocko.cz.

Zdroj: Kaocko.czPřejít na článek