Kdo je další na řadě? Jiří Procházka před sebou má po prohře několik možných scénářů. Ve hře může být i muž, který už s ním jednou bojovat odmítlblank

Jiří Procházka o víkendu bojoval o titul UFC. Bohužel neúspěšně. Alex Pereira jej totiž porazil ve druhém kole. Moravský samuraj ovšem ihned po ukončení působil bezproblémově. Kdyby vyhrál, bylo by o jeho dalším soupeři jasno. Teď tomu tak není. Jaké možnosti jsou ve hře?

UFC 295 nabídlo hned osm ukončení před limitem. Bohužel jedním z ukončených bojovníků byl i Jiří Procházka, kterého poslal ve druhém k zemi Alex Pereira, jenž do té doby tahal za kratší konec provazu.

Kdyby rodák z Hostěradic vyhrál, přivezl by si domů titul. Stejně tak by bylo jasno o tom, kdo bude jeho další soupeř. Při obhajobě by jej vyzval drzoun Jamahal Hill, jenž kritizuje nejen moravského samuraje, ale i jeho brazilského přemožitele.

Právě Hill byl posledním držitelem titulu. Po zranění se jej ale vzdal po vzoru BJP. Právě ono vzdávání se titulu, respektive jeho odebírání, činí divizi polotěžké váhy nepředvídatelnou, šílenou.

To je důvod, proč je poměrně složité odhadnout, koho Procházka vyzve ve svém dalším zápase. Vše navíc záleží na několika faktorech. Ve hře je několik scénářů.

Polotěžká váha je v UFC nyní jednou z těch vůbec nejzamotanější. Držitelé titulu se mění z různých důvodů každou chvíli, navíc neustále dochází k různým zápletkám. Jednou z nich byla například nečekaná remíza v zápase Jana Blachowicze s Magomedem Ankalaevem.

Koho Procházka vyzve v dalším zápase?

Když se nedávno mohli o přiblížení se titulové šanci utkat Magomed Ankalaev a Johnny Walker, byl zápas kontroverzně ukončen. Ankalaev místo diskvalifikace mohl mít radost, že byl duel vyhodnocen jako bez výsledku. Řešení? Odveta. Ta se má uskutečnit v lednu.

Stejně tak se v lednu utkají Jan Blachowicz a Aleksandar Rakic, tedy muži, kteří už se s moravským samurajem chtějí utkat delší dobu. Z nejvýše postavených bojovníků je volný šestý Nikita Krylov, který už v minulosti odmítl bojovat s rodákem z Moravy. Navíc se slovy, že se neohlíží za sebe. Ve hře by mohl být i veterán Anthony Smith, ale to už je hodně spekulativní varianta.

Aktuálně vše záleží na zdravotním stavu a nastavení hlavy BJP. Pokud Procházka potřebuje delší dobu na zotavení se ze zápasu s Pereirou, dává v první polovině roku smysl soouboj s vítězem jednoho z duelů Blachowicz vs Rakic či Ankalaev vs Walker.

Kdyby ale byl po zdravotní stránce v pořádku a chtěl by se rychle vrátit do akce, nabrat sebevědomí a dostat se do pohody, byl by ideálním soupeřem Smith. Ostatně podobně smýšlejí také přední američtí novináři či fanoušci.

Přeci jen musíme brát v potaz, že Procházka nezápasil 17 měsíců a hned šel do zápasu s Pereirou. Předvedl dobrý výkon, po tak dlouhé pauze to ale mohlo být zkrátka velké sousto, byť to sám Procházka zřejmě nikdy neřekne.

UFC mimochodem tento rok potvrdilo, že se chce vrátit do Polska. Pokud by se tak stalo v první polovině roku 2024, vyloženě by se vyplatilo počkat na to, jak dopadne zápas Blachowicze. Pokud by vyhrál, byl by zápas s Procházkou evropskou megabitvou.

Zdroj: UFC, MMA Junkie, Twitter, MMA Orbit

Přejít na článek

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.