Procházka i přes prohraný duel vydělal pořádný balík peněz! Jak vypadala jeho výplata?Jiří Procházka i celá česká MMA scéna smutní. Český samuraj bohužel titul UFC zpět do České republiky nedoveze. Malou útěchou mu může být alespoň pěkně tučná výplata, kterou si na galavečeru vydělal.

Jiří Procházka bohužel v titulové bitvě padl

Přestože jeden ze svých životních soubojů prohrál, zanechal ve světě smíšených bojových umění obrovskou stopu svým postojem skutečného válečníka. Slabá útěcha, ale alespoň může zabezpečit své nejbližší a potřebné.

Zápas, na který čekala domácí MMA scéna více než rok, je za námi. Jiří Procházka bohužel na víkendovém galavečeru UFC 295 nedokázal vybojovat titul šampiona polotěžké váhy, když padl s Brazilcem Alexem Pereirou.

Procházka sice ovládl první kolo a i ze startu toho druhého nadělal svému soupeři velké problémy. Pereira ale těžké chvíle přežil a nachytal českého samuraje drtivým levým hákem. Následovaly tvrdé údery loktem, po kterých rozhodčí Marc Goddard ukončil zápas.

Verdikt sudího vyvolal ve světě MMA obrovskou vlnu diskuzí, zda Goddard neukončil zápas předčasně. Jiří Procházka ale zachoval chladnou hlavu a porážku přijal se ctí.

Slabou útěchou mu může být alespoň tučná výplata

Přestože Procházka klade důraz především na duchovní stránku člověka namísto té materiální, slabou útěchou pro borce z jihomoravských Hostěradic může být alespoň pěkně tučná výplata.

Za svůj titulový zápas si dle serveru MMA Salaries vydělal okolo 882 tisíc amerických dolarů (v přepočtu více než 20 milionů Kč). Uvedená suma se skládá ze základního platu, nákupu a podílu z PPV a sponzorství.

Pro srovnání, nejvíce si z celého galavečera vydělal novopečený šampion Alex Pereira, který vydělal 1,132 milionů dolarů. Prozatimní šampion těžké váhy Tom Aspinall, který poslal k zemi Rusa Pavloviche, pak dostane 682 tisíc dolarů.

Výplaty jsou pouhým odhadem vytvořeným společností Venum, která je oficiálním partnerem UFC. Nutno pak dodat, že z výsledné částky se odečítá zdanění, náklady na přípravu, tým apod.

I tak se ale jedná o docela solidní sumu. Tu bude moci použít na svou další přípravu, případně zabezpečení svých nejbližších. Je důležité také připomenout, že Procházka pomáhá prostřednictvím své nadace BJP Foundation zlepšení životních podmínek pro vážně nemocné děti a mladistvé.

Zdroj: UFC, MMA Salaries, BJP FoundationPřejít na článek