Měl dostat Jiří Procházka ještě šanci zápas otočit? Trenéři odpovídají na otázku, kterou si klade svět MMA. Jak zhodnotili jeho výkon?Otázka, kterou si klade nejen česká MMA obec. Bylo ukončení zápasu Jiří Procházka vs. Alex Pereira ukončeno předčasně? Svůj názor přinesli trenéři českého samuraje Martin Karaivanov a Jaroslav Hovězák, kteří zhodnotili výkon nejen sudího, ale i svého svěřence.

Procházka padl v boji s Pereirou, brzké ukončení ale vyvolalo vášnivé diskuze

Noc, na kterou čekala domácí MMA scéna více než rok, nakonec měla nejen pro české fanoušky hořkou pachuť. Titul polotěžké váhy UFC míří do Brazílie, ukončení očekávaného zápasu ale budí debaty napříč světem smíšených bojových umění.

Galavečer UFC 295, který zanechal výraznou českou stopu, je již historií. Bohužel, Jiří Procházka nedokázal získat zpět titul UFC, když padl v boji s Alexem Pereirou. Ten jej nachytal ve druhém kole drtivým levým hákem, který doprovodil tvrdými údery loktem.

Po těch se rozhodčí Marc Goddard rozhodl zápas ukončit. Právě verdikt zkušeného sudího vyvolal ve světě MMA vášnivé diskuze, z nichž velká část se přikláněla na stranu těch, kteří viděli ukončení souboje jako předčasné.

Přestože mnozí bojovníci, fanoušci a odborníci rozhodnutí Goddarda kritizovali, samotný Jiří Procházka zachoval tvář pravého bojovníka. Ihned v pozápasovém rozhovoru v kleci se postavil za uznávaného rozhodčího a přijal porážku se ctí.

Ve večerním vstupu na svém Instagramu se sice neubránil myšlence, že by dostal ještě pár vteřin navíc. Nicméně i tak respektoval verdikt sudího a slíbil, že se vrátí ještě silnější.

Na stranu kritiků verdiktu sudího se postavili i trenéři českého samuraje

Ke zmíněné kontroverzi se samozřejmě vyjádřili i trenéři Procházky Jaroslav Hovězák a Martin Karaivanov. Přičemž zhodnotili výkon českého samuraje v titulové bitvě.

„Myslím si, že zápas byl ukončený předčasně,“ řekl zcela jasně pro CNN Prima News Hovězák. „Jirka byl nahulený, ale to on už byl několikrát. Měl jsem za to, že to Marc Goddard ukončil po loktech, ale zastavil to, až když se Jirka z toho největšího tlaku dostal, byl na zádech a Pereira tam přepadával.“

„Za mě byl zápas ukončen brzy, protože Jiří se už dostal v minulosti z horších situací,“ přidal se se svým názorem Karaivanov. „Možná byl chviličku out, ale to byl i s Dominickem Reyesem. Tohle bylo v hlavním a titulovém zápase určitě předčasné ukončení.“

Jak zhodnotili výkon svého svěřence?

A jak zhodnotili výkon svého svěřence? „Ze začátku byl Jirka takový opatrný, ale zápas se vyvíjel dobře. Bylo to před ukončením, nešel ale úplně po tom, což byla škoda, když byl Pereira nahulenej,“ připomněl Hovězák úvod druhého kola, v němž dostal Procházka soupeře pod tlak.

„Chyběla tam dravost po ukončení. A nevím, jestli to bylo nervozitou… Samozřejmě jsme měli i nějaké zdravotní trable, ale na to se nebudeme vymlouvat. Nebyl to ale úplně Jiří,“ uvedl na adresu svého svěřence.

„Pro příště je to signál k tomu, prosazovat jen svoji hru, jet naši strategii. A vykašlat se na nějaké spekulace a přípravy, co by kdyby. Být pozorný a nedělat chyby,“ vysvětloval.

Nezapomněl ale ocenit i výkon Brazilce. „Pereirova strategie byla: jednoduchý boj. Jenom čekal, dával tam bomby, calf kicky, čekal si na přímky. Bylo to od něj takticky zvládnuté opravdu dobře,“ pochválil novopečeného šampiona divize.

Doufejme, že se z prohry Procházka brzy oklepe a vrátí se ještě silnější. Přestože se profesionálnímu MMA věnuje už přes deset let, je mu stále ještě teprve 31 let a celou kariéru má tak před sebou.

Zdroj: UFC, CNN Prima News

Přejít na článek