Že Procházka prohrál? UFC chtělo Pereiru, tak ho má! Jasno má hvězda Oktagonu, zastal se jej i rival. Jaké jsou reakce veřejnosti?blank

UFC za sebou má další velkolepý galavečer. Hlavní zápas však nedopadl ani zdaleka podle představ československých fanoušků. Jiří Procházka totiž prohrál s Alexem Pereirou a hodně se řeší, jestli nebyl zápas ukončen brzy. Co na to veřejnost?

Madison Square Garden v New Yorku se v noci ze soboty na neděli stalo hlavním místem MMA scény napříč světem. Konalo se zde UFC 295, kde byly k vidění velké zápasy a skvělá ukončení, kterých bylo hned osm.

Pro československé fanoušky pak bylo největší událostí to, co se dělo na samém konci galavečera. V hlavním zápase večera se totiž představil Jiří Procházka, který bojoval o titul polotěžké váhy.

Vědělo se, že jej nečeká nic lehkého. Alex Pereira je těžký soupeř pro každého. Ukončil dominanci Israela Adesanyi ve střední váze, při premiéře v polotěžké váhové divizi si poradil s Janem Blachowiczem.

Duel Procházka vs. Pereira sliboval velkolepou podívanou s téměř stoprocentní jistotou, že padne KO/TKO. Jakékoliv jiné ukončení zápasu prakticky nepřipadalo v úvahu. A skutečně se tak stalo. Bohužel však byl tím, kdo prohrál, moravský samuraj.

V prvním kole to nevypadalo vůbec špatně. Procházka lépe trefoval, Pereira měl lepší víceméně pouze kopy, které ale BJP očividně hodně cítil. I ve druhém kole působil lépe Moravan, jenže v momentě, kdy zatlačil a nahnal soupeře k pletivu, dvakrát inkasoval a šel k zemi.

Sice se snažil udržet ve hře, rozhodčí mu však nedal šanci se vzpamatovat a zápas ukončil. Sám Procházka prohlásil, že se domnívá, že ukončení bylo správné. Že by ale měli stejný názor všichni, to se říci nedá.

Procházka se dočkal zastání. Jaké jsou reakce?

Jiří Procházka po zápase tvrdil, že se vrátí silnější. Nicméně podle mnoha lidí byl zápas ukončen předčasně. Soucítí s ním například dlouholetý rival Aleksandar Rakič.

„Tohle bylo předčasné ukončení. Je mi Jiřího líto,“ vyjádřil se na Twitteru. Stejně to vidí i hvězda Oktagonu Losene Keita, který dal jasně palec dolů. Podobná vyjádření pak sdíleli i další bojovníci UFC, například Henry Cejudo, Merab Dvalishvili, Justin Tafa či Dominick Cruz.

„UFC chtělo Pereiru, tak ho má,“ píše na Twitteru český fanoušek ARAB v jednom z populárních příspěvků směrem k tématu. „Vždyť s Teixeirou byl Jirka nahulený víc a neskončilo to,“ reagoval na jeho příspěvek další ze zklamaných příznivců.

Za moravského samuraje se postavil i nejlepší MMA novinář Ariel Helwani: „Na první dojem to vypadalo jako brzké ukončení. I po přehrání záznamu to působilo jako brzké ukončení. Procházka byl rozhodně raněn, ale cítím, že se mohl ještě nadechnout.“

Velký respekt pak prokázal rodákovi z jižní Moravy legendární Max Holloway: „Jiří je speciální borec. Většina chlapů by neřekla, co řekl on. Respekt, válečníku.“

Velkou dávku kritiky pak musí snášet rozhodčí Marc Goddard, který je podle některých účtů na sociálních sítích tím nejlepším v ničení hlavních zápasů.

Zdroj: UFC, Twitter

Přejít na článek

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.