Wow! Střet těžkotonážníků skončil tvrdým knokautem po jedné minutě, UFC má nového prozatímního krále. Takto Aspinall získal titulUFC 295 mělo nabídnout hlavní zápas Jones vs. Miocic, kvůli zranění prvního jmenovaného k němu ale nedošlo. Místo toho se posunul do popředí duel Procházka vs. Pereira a o prozatímní titul těžké váhy se střetli Sergei Pavlovich a Tom Aspinall. Jak duel dopadl?

Madison Square Garden je pro sport jako takový posvátným místem. Nejinak tomu je pro MMA a bojové sporty jako celek. Právě do slavné haly v New Yorku se v noci ze soboty na neděli vrátilo UFC.

V hlavním zápase se měli utkat Jon Jones a Stipe Miocic, dvě legendy. Zřejmě nejlepší bojovník v historii MMA a jedna z nejlepších těžkých vah v historii nejen UFC.

Jones se ale zranil a tak přišel do hry Sergei Pavlovich. Ten byl původně oficiálním náhradníkem pro bitvu o titul těžké váhy. Nicméně šéf Dana White má k Miocicovi takový respekt, že mu chce zápas s Jonesem dopřát a našel jiné řešení.

Miocic se turnaje vůbec nezúčastnil. Pouze jako divák. Dva týdny před akcí však nabídku zabojovat si o prozatímní titul přijal anglický bojovník Tom Aspinall.

Pavlovich šel do zápasu s bilancí 18-1, připsal si 15 knokautů v prvním kole. Aspinall to měl 13-3, hned 9 knokautů doručil v prvním kole, stejně tak 3 submise v prvním kole.

Souboj Pavlovich vs Aspinall měl být soubojem síly a rychlosti. Anglický bojovník má skvělý pohyb, je hůře čitelný, skvěle pracuje na nohách. To Rus má smrtící údery.

Aspinall novým králem UFC

Před zápasem k sobě oba bojovníci chovali obrovský respekt. Naprosto právem. Oba jsou děsiví, oba jsou obrovští. Jakýkoliv úder mohl v zápase rozhodnout. A v podstatě se tak stalo.

Zápas trval pouze minutu a devět sekund. První boxerské kombinace trefil Pavlovich a šlo znát, že Aspinall z něj má respekt. Postupně si ale Angličan hledal tu správnou vzdálenost a jakmile ji správně naměřil, zaútočil tak, aby už znovu nemusel.

Pavlovich šel k zemi a prohrál teprve podruhé v kariéře. Aspinall je prozatímním šampionem UFC a ve svém dalším zápase zřejmě vyzve vítěze duelu Jones vs Miocic.

Zdroj: UFC, Twitter, Tapology

Přejít na článek