Jiří Procházka poprvé po zápase promluvil o prohře s Alexem Pereirou. Znovu prokázal obrovský charakter a posílá jasný vzkazblank

Sice nevyhrál, domů se vrátí bez titulu, přesto zůstává šampionem. Jiří Procházka poprvé po prohře s Alexem Pereirou promluvil na veřejnost. Opět prokázal charakter a potvrdil, že je opravdový profesionál.

V noci ze soboty na neděli proběhl galavečer UFC 295 a v hlavním zápase se utkali Jiří Procházka a Alex Pereira. Na tento duel se těšil každý opravdový fanoušek bojových sportů a také téměř celé území československa.

Právě pro naši MMA scénu to byl největší zápas historie. Ano, moravský samuraj už titul UFC získal a suverénně se zapsal do historie, ale bojovat o pás největší organizace v Madison Square Garden? Kdyby vyhrál, jen stěží by se to překonávalo.

Bohužel se tak ale nestalo. První kolo sice šlo podle rozhodčích na jeho stranu, i v tom druhém působil lépe. Jenže se na jeho konci unáhlil s útokem a Pereira jej poslal na kolena. Klečící Procházka pak inkasoval několik tvrdých loktů a šel k zemi.

Veřejnost, fanoušci, novináři i experti sice mluvili o tom, že se jednalo o předčasné ukončení a zápas mohl pokračovat, nicméně BJP už v kleci po zápase přiznal, že byl mimo. Také se zastal rozhodčího Marca Goddarda v jeho rozhodnutí.

Od té doby se v médiích ukazoval pouze Pereira a na nějaké další vyjádření ze strany moravského bojovníka se čekalo. V neděli k večeru však bylo ticho prolomeno.

Procházka poprvé od prohry promluvil

Jiří Procházka je nejen fantastický sportovec, ale také obrovský profesionál. Má povahu šampiona. To potvrdil i tím, jak ihned po ukončení zápasu akceptoval prohru a gratuloval svému soupeři k výhře.

I to, že přiznal, že byl mimo, mu u mnoho fanoušků pomohlo k ještě větší popularitě. Nikdy se na nic nevymlouvá, nehledá slova navíc. Není z těch, kteří mají plnou pusu řečí. O to větší váhu jeho slova mají.

A nyní konečně prolomil mlčení a alespoň v krátkosti poprvé od prohry promluvil na svém Instagramu: „Chtěl bych všem poděkovat za podporu. Je to pro mě obrovská motivace. Nic jiného.“

„Rozhodčí Marc Goddard rozhodl správě. Možná dvě, tři nebo více sekund a mohlo se to vyvíjet jinak, ale stalo se, co se stalo. Mimo to, sledujte mě teď. Vrátím se zpět. Silnější než kdy dřív,“ dodal odhodlaně Procházka.

Zatímco Pereira by se měl v dalším duelu utkat s Jamahalem Hillem, co bude s moravským samurajem, to se neví. Šéf UFC Dana White však stručně promluvil i o jeho budoucnosti.

Zdroj: UFC, Instagram, Jiří Procházka

Přejít na článek

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.