Bývalý šampion Hill i po duelu Procházky s Pereirou pochybuje o jejich kvalitách: Skončilo to brzo. Ani jeden není na mé úrovni, dokážu vám toPůvodně měl být soupeřem Jiřího Procházky při jeho návratu po zranění Jamahal Hill, ten se však zranil a po vzoru moravského samuraje se vzdal titulu. Přímo v Madison Square Garden pak přihlížel, jak si s ním porazil Alex Pereira. Jak zápas hodnotí?

A kolotoč se točí dál. Polotěžká váha je od odchodu Jona Jonese absolutně nestabilní. Šampioni se střídají jeden za druhým. Od jeho přechodu do těžké váhy nikdo nedokázal titul udržet delší dobu.

Jan Blachowicz sice obhájil s Israelem Adesanyou, jenže poté prohrál s Gloverem Teixeirou, toho posléze porazil Jiří Procházka, jenž se před odvetou s Brazilcem zranil. Následovala titulová bitva mezi Blachowiczem a Magomedem Ankalaevem, ta skončila remízou.

Na začátku roku se tedy o pás porvali Teixeira a Jamahal Hill. Drzý Američan byl outsiderem, veterána ale naprosto dominantně zničil. Měl tedy být dalším soupeřem Procházky. Nestalo se tak. Vážně se zranil, vzdal se titulu a ten byl dosud uvolněn.

Procházka však kruh neuzavřel. Naopak. Porazil jej Alex Pereira a ten je novým králem divize. Jeho další soupeř? Podle prohlášení šéfa UFC právě Hill. Ten se ale musí nejdříve dát dohromady. Pusu už má ale prořízlou. Spíše se nabízí otázka, kdy tomu tak nebylo.

Do Procházky i Pereiry se navážel už před jejich zápasem. Prý by porazil oba v jeden večer. A že by po souboji změnil názor? Nikoliv. Sám duel sledoval přímo v Madison Square Garden.

Hill stále zpochybňuje kvality Procházky i Pereiry

Alex Pereira se díky výhře nad Jiřím Procházkou zapsal do historie UFC. Jeho vítězství je ovšem hojně diskutované. Experti, fanoušci i zápasníci se shodují, že byl duel ukončen příliš brzy, třebaže moravský samuraj tvrdí opak.

Svůj názor na to má i Jamahal Hill. „Myslím, že to skončilo trochu dřív, než mělo. Ale celkově se mi honilo hlavou, že ani jeden z nich není na mé úrovni. Ani jeden z nich. V žádném aspektu boje nejsou lepší než já,“ cituje jej server MMA Mania.

„Nemůžu se dočkat, až se plně uzdravím a budu to moct dokázat. Co se týká zápasu, Pereira dobře rozkopával Procházkovi nohu. Dostal se do hry, zůstal trpělivý. Ukázal, že nemůžete jen tak bezhlavě útočit. Zápas s ním bude vzrušující,“ má jasno Američan.

Pereira původně vyzýval Adesanyu, ten si ale dává pauzu. Stejně jako o Procházkově budoucnosti pak po turnaji mluvil šéf UFC Dana White i o budoucnosti Brazilce. Ta byla jasná. Zápas se sebevědomým Hillem je prioritou.

A jak výzvu Pereiry směrem k Adesanyovi hodnotí Hill? „Jen jsem se tomu zasmál. Bylo jasné, že to udělá. Chápu, že s ním chce bojovat znovu, ale nejdřív se musí vypořádat se mnou,“ uzavřel celé téma.

Zdroj: MMA ManiaPřejít na článek